Подобряването на състоянието на кожата без инжекции и хирургични интервенции е реално. Правилната грижа и уважение към кожата ще помогнат за поддържане на младостта на тези, които вече са над 20 години.
Масажът на лицето е ефективен начин да придадете на кожата блясък, еластичност, здрав вид, както и да предотвратите признаците на стареене. Това е сравнително проста, но много важна процедура, тъй като лицето е най-важната зона във външния ни вид.
Ползите от масажа на лицето
Редовният масаж на лицето допринася за забележимо подобряване на качеството на кожата. Тези промени се проявяват както външно, така и вътрешно. Благодарение на повишеното кръвообращение и правилните техники, само за няколко масажни процедури можете да постигнете следните резултати:
- предотвратяване на бръчки;
- подобряване на тонуса на кожата;
- премахване на подуване;
- подобряване на тена;
- насищане на кожата с кислород;
- подобряване на регенеративните процеси;
- стегнете овала на лицето.
И това не са всички положителни промени, които ви очакват след поне един курс на масаж на лицето.
Какво прави масажът на лицето?
Масаж на лице, или както още го наричат - пасивна гимнастика, първите резултати ще покажат след първата процедура. Забележимо ще подобрите външния вид, качеството на кожата, ще изглеждате по-свежи, по-здрави, подпухналостта изчезва и кожата ще блести страхотно. Но този ефект ще продължи не повече от 3-4 дни. След това всичко ще си дойде на мястото и ползите от масажа ще бъдат напълно невидими.
Важно е редовно да масажирате лицето и шията и да не пропускате нито една процедура. Това ще помогне да се запази резултатът за много по-дълго време. Предотвратява стареенето на кожата, стяга лицето и запазва младостта.
Но е много важно да можете да правите масаж на лицето. В крайна сметка това не е набор от произволни упражнения. Ако възнамерявате сами да направите този вид масаж, трябва да изучите всички правила на този процес и стриктно да ги спазвате. Трябва да знаете в каква посока трябва да вървите по масажните линии, с каква интензивност да масажирате в различни точки, къде трябва да се движите от крилата на носа или ушите, за да постигнете добър резултат, или какви средства са ви необходими. и, обратно, забранено е да се използва по време на масаж. В противен случай можете да навредите на състоянието на кожата и да постигнете нежелани резултати под формата на мимически бръчки и в специални случаи дори хематоми. Но правилният и най-добрият вариант би бил да отидете за такава процедура при опитен майстор, който е специализиран в този метод за грижа за кожата, в салон или клиника. Така ще сте спокойни за кожата на лицето и външния си вид като цяло.
На каква възраст може да се прави масаж на лицето?
За превантивни цели масажът на лицето, чиято полза е безкомпромисна, може да се прави на всяка възраст. Правилните упражнения отпускат мускулите и създават приятно усещане. От 25-годишна възраст експертите препоръчват тази процедура за тези, които имат показания: подуване, летаргия на кожата, нервно напрежение.
От 25 до 30 години можете да правите процедури за масаж на лицето, за да предотвратите и предотвратите стареенето на кожата. Може да бъде един курс с 10 процедури годишно.
За тези над 30 и особено над 40 години професионалистите съветват тази процедура да бъде включена в списъка на задължителните, тъй като масажът има не по-малък антиейдж ефект от специалните кремове и подобна козметика.
Противопоказания
Въпреки факта, че процедурата изглежда напълно проста и безвредна, все още има противопоказания за масаж на лицето. Това:
- Повишена телесна температура;
- Настинки, ТОРС;
- кожни заболявания;
- Обрив по лицето;
- Прогресивно акне;
- херпес;
- Всяко възпаление, зачервяване;
- Онкологични заболявания;
- Скорошни козметични процедури като лифтинг, пилинг и др.;
- Отворени рани, драскотини по лицето. Дори да са малки.
Наличието на такива симптоми ще бъде сигнал за спиране на капитана. В крайна сметка, когато човек или тяло се бори с други заболявания или възпалителни процеси, трябва да изчакате процедурата за масаж на лицето. В противен случай това само ще влоши ситуацията и само ще навреди.
Масаж на лицето: видове и продължителност
Масажистите споделят следните основни масажни техники:
- Козметични;
- Класически масаж;
- оскубани;
- Терапевтичен.
Има и индивидуални схеми и видове масажи за тази област, но професионалистът ги подбира специално за вас.
Всеки от тези видове има свои собствени характеристики и включва отделни точки на лицето. Специалистът трябва индивидуално да избере какъв вид масаж е необходим на клиента, в зависимост от типа кожа и желанието на клиента.
Средно един масаж на шия и деколте продължава от половин час до час. През това време мускулите на лицето се затоплят добре, стават еластични, а доброто кръвообращение нормализира изтичането на лимфа. Това е и оптималното време за засилване на кръвотока в тази деликатна зона и активиране на необходимите процеси. Важно е да се отбележи, че масажът на лицето е отговорен не само за красотата и възрастовите промени, но е свързан и със състоянието на мозъка, както и състоянието на вътрешните органи и дори функционирането на мастните жлези. И благодарение на правилните процедури можете да подобрите психо-емоционалното състояние.
Например, тайландският масаж на главата и лицето има много добър ефект върху състоянието на нервната система, а също така нормализира работата на сърдечно-съдовата система. Това е една от най-популярните козметични процедури, която освен големи ползи носи и много приятни усещания.
Митове за масаж на лице
Но въпреки ползите от такава процедура като масаж на лицето, тя има много често срещани митове. Ето някои от тях:
Масажът е универсално средство против стареене.
За съжаление не е така. За да не остареете и да запазите младостта си възможно най-дълго, самият масаж няма да е достатъчен. Важно е да водите здравословен начин на живот, да се храните здравословно, да спортувате, да се разхождате много на чист въздух и да спите достатъчно. Това са може би най-важните критерии, към които всеки човек трябва да се придържа, ако иска красиво и здраво тяло и лице, включително.
Масаж на лице за всеки!
Разбира се, че не! Отгоре показахме няколко примера за това кога и кой не трябва да има масаж на лицето. Преди да започнете курса, не забравяйте да се консултирате със специалист и да попитате за рисковете и противопоказанията. Ако вашият масажист се съгласи да ви направи масаж или козметични процедури без предварителен преглед, бягайте от такъв „специалист“ – той просто иска да печели пари от вас, без да се притеснява за вашето здраве.
Ефектът от масажа на лицето ще бъде още след първата процедура!
Да и не. Защо? Защото ще видите положителен резултат, но той ще бъде временен и след 2-4 дни всичко ще си дойде на мястото. За да видите реални резултати, трябва да завършите поне един курс от 10 процедури. И след това, в идеалния случай, следвайте препоръките как да удължите ефекта от масажа по-дълго.
Самомасажът е равен на професионалния масаж на лицето.
Ако мислите, че сами ще постигнете такъв резултат, както при процедури в салон или клиника, най-вероятно грешите. Професионалистите познават всички тънкости на процеса и характеристиките на вашия тип кожа. Това, което е нормално за една жена, е неприемливо за друга. За да не си навредите, по-добре е да се консултирате със специалист. В крайна сметка лицето е визитна картичка на човек и е по-добре да не пестите от него.
Масажът изпъва кожата на лицето!
Не е вярно. Човешката кожа е много еластична. Има способността да се разтяга и изтегля назад. Спомнете си корема на бременна жена, който след няколко месеца се връща в предишната си форма. Да, може да има стрии, но това е съвсем различен процес! При масажиране на лицето кожата става по-еластична, по-мека (за времето на процедурата). Но за условията на правилната техника това не важи за масажа на лицето и кожата не се разтяга по никакъв начин! Е, вие не дърпате кожата с цялата си сила, а само я масажирайте, разпръснете кръвта в тази област.
Както разбирате, има много митове и невярна информация за тази процедура. Не вярвайте на слуховете, по-добре е да отидете при специалист с образование, за да запазите младостта и красотата. Все пак всичко това е нашето здраве, а здравето е най-важното нещо, за което трябва да се грижим!